Farao’s Tijdlijn

1ste DYNASTIE

Aha (Menes) – 3032-3000
Atoti (Athotis I) – 3000-2999
Djer – 2999-2952
Wadj – 2952-2939
Dewen – 2939-2829
Adjib – 2892-2886
Semerchet – 2886-2878
Qa-a – 2878-2853

2de DYNASTIE

Hetepsechemwi-2853-2825
Nebre-2825-2810
Ninetjer-2810-2767
Wenegnebti-2767-2760
Sechemib-2760-2749
Neferkare-2749-2744
Neferkasokar-2744-2736
Hoedjefa-2736-2734
Tegenhanger van de laatste drie koningen
Chasechem(oei) (Peribsen) 2734-2707

HET OUDE RIJK

3de DYNASTIE

Nebka-2707-2690
Djoser-2690-2670
Djoserti-2670-2663
Chabai-2663-2639
Mesochris
Hoeni

4deDYNASTIE

Snofroe-2639-2604
Cheops-2604-2581
Djedefre-2581-2572
Chephren-2572-2546
Bicheris-2546-2539
Mykerinos-2539-2511
Sjepseskaf-2511-2506
Thamphtis-2506-2504

5de DYNASTIE

Oeserkaf-2504-2496
Sahoere-2496-2483
Neferirkare-2483-2463
Sjepseskare-2463-2456
Neferefre-2456-2445
Nioeserre-2445-2414
Menkouhor-2414-2405
Djedkare-2405-2367
Oenas -2367-2347

6de DYNASTIE

Teti-2347-2337
Oeserkare-2337-2335
Pepi I-2335-2285
Nemtiemsaf-2285-2279
Pepi II-2279-2219
Nemtiemsaf II-2219-2218
Nitokris-2218-2216

7de DYNASTIE
(’70 dagen’ na Manetho komen te vervallen) 2216

8ste DYNASTIE
17 koningen-2216-2170

1ste TUSSEN PERIODE

9de / 10de DYNASTIE

(in Heracleopolis)

18 koningen-2170-2020

HET MIDDENRIJK

11de DYNASTIE

(eerst alleen in Thebe, later in heel Egypte)

Mentoehotep I-2119-….
Antef I-….-2103
Antef II-2103-2054
Antef III-2054-2046
Mentoehotep II-2046-1995
Mentoehotep III-1995-1983
Mentoehotep IV-1983-1976

12de DYNASTIE

Amenemhat I-1976-1947
Sesostris I-1956-1911/1910
Amenemhat II-1914-1879/1876
Sesostris II-1882-1872
Sesostris III-1872-1853/1852
Amenemhat III-1853-1806/1805
Amenemhat IV-1807/1806-1798/1797
Nefroesobek-1798/1797-1794/1793

13de DYNASTIE

ca. 50 koningen-1794-1793-1648

14de DYNASTIE

onderkoningen in de delta-….-1648

15de DYNASTIE (Hykos)

Salitis-1648-1590
Beon
Apachnas
Chajan
Apophis-1590-1549
Chamoedi-1549-1539

16de DYNASTIE

Hyksos-vavallen, parallel aan de 15de dynastie

17de DYNASTIE

(alleen in Thebe)
ca. 15 koningen-1645-1550

HET NIEUWE RIJK

18de DYNASTIE

Ahmose I-1550-1525
Amenhotep-1525-1504
Thoetmosis I-1504-1492
Thoetmosis II b-1492-1479
Hatsjepsoet-1479-1458/1457
Thoetmosis III-1479-1425
Amenhotep II-1428-1397
Thoetmosis IV-1397-1388
Amenhotep III-1388-1351/1350
Amenhotep IV/Echnaton-1351-1334
Semenchkare-1337-1333
Toetanchamon-1333-1323
Eje-1323-1319
Horemheb-1319-1292

19de DYNASTIE

Ramses I-1292-1290
Seti I-1290-1279/1278
Ramses II-1279-1213
Merenptah-1213-1203
Amenmesse-1203-1200/1199
Seti II-1199-1194/1193
Siptah en Tauseret-1194/1193-1186/1185

20ste DYNASTIE

Sethnacht-1186-1183/1182
Ramses III-1183/1182-1152/1151
Ramses IV-1152/1151-1145/1144
Ramses V-1145/1144-1142/1140
Ramses VI-1142/1140-1134
Ramses VII-1134-1126
Ramses VIII-1126-1125
Ramses IX-1125-1107
Ramses X-1107-1103
Ramses XI-1103-1070/1069

DERDE TUSSENPERIODE

21ste DYNASTIE

Smendes-1070/1069-1044/1043
Amenemnesoe-1044/1043-1040/1039
Psoesennes I-1044/1043-994/993
Amenemope-996/995-985/984
Osochor-985/984-979/978
Siamoen-979/978-960/959
Psoesennes II-960/959-946/945

22ste DYNASTIE

Sjesjonq I-946/945-925/924
Amenemnesoe-925/924-890
Takelot I-890-877
Sjesjonq II-877-875
Osorkon II-875-837
Sjesjonq III-837-798
Sjesjonq IIIa-798-785
Pamai-785-774
Sjesjonq V-774-736

Boven-Egyptische linie

Harsiese-870-850
Takelot II-841-816
Padibastet-830-805
Ioepoet I-816-800
Sjesjonq IV-800-790
Osorkon III-790-762
Takelot III-767-755
Roedjamoen-755-735
Ini-735-730

23ste DYNASTIE (in dedelta)

Padibastet II-756-732/730
Ioepoet II-756-725
Osorkon IV-732/730-722

24ste DYNASTIE

Tefnachte-740-719
Bokchoris-719-714

DE LATE TIJD

25ste DYNASTIE (Koesjieten)

Kasjta-voor 746
Piye-746-715
Sjabako (Sjabaka)-715-700
Sjabako (Sjabataka)-700-690
Taharko (Taharka)-690-664
Tanotamoen-664-655

Opvolgers regeren in Nubië

26ste DYNASTIE (Saïten)

Psammetichus I-664-610
Necho II-610-595
Psammetichus II-595-589
Apries-589-570
Amasis-570-526
Psammetichus III-526-525

27ste DYNASTIE (eerste Perzische Periode)

Cambyses-525-522
Darius I-522/521-486/485
Xerxes I-486/485-465/464
Artaxerxes I-465/464-424
Xerxes II-424-423
Darius II-423-405/404
Artaxerxes II-404/404-401

28ste DYNASTIE

Amyrtaios-404/401-399

29ste DYNASTIE

Nepherites I-399-393
Achoris-393-380
Tegenkoning Psamoethis-393/392
Nepherites II-380

30ste DYNASTIE

Nectanebo I-380-362
Teos-364/362-360
Nectanebo II-360-342

31ste DYNASTIE (tweede Perzische Periode)

Artaxerxes III Ochos-342-338
Arses-338-336
Darius III-336-332
Egyptische tegenkoning
Chababasj-338/337-336/335

GRIEKSE HEERSERS

Alexander de Grote-332-323
Philippos Arridaios-323-317
Alexander IV-317-306

Ptolemaeën

Ptolemaeus I Soter-306/304-283/282
Ptolemaeus II Philadelphos-282-246
Ptolemaeus III Euergetes I-246-222/221
Ptolemaeus IV Philopator-221-204
Ptolemaeus V Epiphanes-204-180
Tegenkoning Harwenneref-206-200
Tegenkoning Anchwenneref-200-186
Ptolemaeus VI Philopator-180-164 en 163-145
Ptolemaeus VIII Euergetes II-164 en 145-116
Tegenkoning Harsiese-131/130
Ptolemaeus IX Soter II-116-107 en 88-81
Ptolemaeus X Alexander I-107-88
(Cleopatra) Berenice III-81-80
Ptolemaeus XI Alexander II-80
Ptolemaeus XII Neos Dionysos-80-58 en 55-51
(Cleopatra) Berenice IV-58-55
Cleopatra VII Philopator-51-30

ROMEINSE KEIZERS

Romeinse keizers 30 v.Chr.-313 n.Chr.